KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797515
nr 1479 7515
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, "Rött följe". Signerad -65, Olja på pannå, 19x39 cm, yttermått inklusive ram: 26x47 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 18 juli 2022
kl 20:45:50
300 kr
350 kr
400 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.100 kr
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing